Kurumsal Wellness – Kurumlar İçin Beslenme Danışmanlığı

Son zamanlarda çalışan başarısını dolasıyla da şirket başarısını arttırma yollarından biri olan kurumsal wellness rağbet gören şirket politikalarının arasında yer almaktadır.

Kurum iyileştirmesi olarak da geçen kurumsal wellness’ın çalışanların kronik hastalıklara yakalanma riskinin azalması ve sağlık harcamalarında azalma, iş kazalarında azalma, kuruma bağlılık ve pozitif yönde iletişim, menü planlaması sayesinde artan yemek miktarı dolayısıyla mutfak giderlerinde azalma, şirket prestijinde artış gibi birden fazla gözle görülebilir faydası bulunmaktadır.

Menü planlaması ile; çalışanlar için günlük menü hazırlanması, günlük menünün kalori ve besin dengesinin hesaplanması, ara öğün temini ve anket yapılarak menü ile görüşlerin saptanması sağlanırken; bireysel yapılan danışmanlıkta ise; vücut kas-yağ ölçümü, beslenme durumunun saptanması, sağlıklı kilo aralıkları ve yaşam alışkanlıklarının belirlenmesi, kişiye özel beslenme programlanması ve sağlıklı beslenme programının belirlenen aralıklarda takip edilmesi gibi hizmetler sağlanmaktadır.

Bununla beraber özel durumlarda beslenme danışmanlığı adı altında örneğin polikistik over sendromuna sahip kadınlara, hamile ve emziren kadınlara, diyabet hastalarına aynı zamanda da düzenli egzersiz yapan bireylere danışmanlık sağlanmaktadır.

Bizde bu bağlamda kuruma özel kurgu, etkin iletişim, uzun vadeli yatırım, her seviyeden katılım ve sık değerlendirme ile 20 yıldır Banvit, Socar, UNO, Eker, TSKB, Roche İlaç, Roche Diagnostics gibi birçok kurum ve kuruluşla çalışmış bulunmaktayız.