Eda Dedeleroğlu

Eda DEDELEROĞLU

1998 yılında Balıkesir`de doğdu. 2016 yılında Balıkesir Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi`nden 2020 yılında İstanbul Okan Üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünden mezun oldu. Üsküdar Üniversitesi`nde beslenme ve diyetetik alanında yüksek lisans yapmaktadır.

3 yaşında tip 1 diyabet ve çölyak tanısı alması ile beslenme alanıyla hep iç içe olmuştur.

2019 ve 2020 yıllarında Balıkesir Toplum Sağlık Merkezi, İzmir Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi ve İstanbul Ulus Eat Clean Turkey`de mesleğinin her alanında stajer diyetisyen olarak çalışmış ve çeşitli etkinliklerde görev almıştır.

Gerek zorunlu dönem stajları gerekse de gönüllü yaptığı stajlarda tip 1 diyabet, insülin direnci, tiroid problemleri gibi birçok çocuk ve yetişkin hastalıklarında tıbbi beslenme tedavisi üzerine çalışmış, aynı zamanda sporcu beslenmesi, ergojenik destekler, karbonhidrat sayımı gibi düzenlenen çeşitli eğitimlerde görev almıştır.

Şuan Canan Aksoy Beslenme Danışmanlığı Merkezi`nde çocuklara, diyabet hastalarına ve çölyak rahatsızlığı bulunan kişilere hem yüz yüze hemde online olarak danışmanlık hizmeti vermektedir.