Tuğçe ŞENGÜL

Tuğçe ŞENGÜL

1994 yılında Kocaeli’de doğdu. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarında yarı zamanlı müzik eğitimine başlayıp 2012 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde tam zamanlı olarak devam etti. 2018 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversite hayatı boyunca Kocaeli Derince Eğitim Araştırma Hastanesi, Avrupa Şafak Hastanesi, Ulus Liv Hospital, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Canan Aksoy Beslenme Danışmanlığı’nda uygulamalı eğitimlerini aldı.

Obezite, diyabette beslenme, sporcu beslenmesi, yetişkinlerde ve çocuklarda beslenme, bariatrik cerrahi, mikrobiyota konularında düzenlenen bilimsel kongrelere katıldı.

Halen Canan Aksoy Beslenme Danışmanlığı’ nda ve Aurora’s World Beauty Center’ da danışan kabulü yapmaktadır. Danışanlarına kilo verme, kilo alma, diyabette beslenme, menopozda beslenme, sporcu beslenmesi ve gebe beslenmesi konularında eğitimler veriyor. Aynı zamanda online diyet sistemi ile de danışan görmekte ve beslenme eğitimi vermektedir.